7 kroków do identyfikacji odpowiednich influencerów dla Twojej marki – Outbrain (2023)

7 kroków do identyfikacji odpowiednich influencerów dla Twojej marki – Outbrain (1)

W świecie nasyconym mediami społecznościowymi influencer marketing jest popularną strategią marketingową i potężnym narzędziem do zwiększania świadomości marki i zwiększania sprzedaży. W badaniu przeprowadzonym w 2019 roku przez Rakuten 80% konsumentów stwierdziło, że dokonało zakupu na podstawie postu influencera, a 41% konsumentów co tydzień odkrywa nowe produkty dzięki rekomendacjom influencera.

Influencerów można użyć do podkreślenia dowolnego aspektu Twojej marki, od produktu po obsługę klienta. Jeśli szukasz influencerów do nadchodzących kampanii marketingowych, przedstawiliśmy najważniejsze cechy i pułapki, na które należy zwrócić uwagę podczas identyfikowania influencerów dla Twojej marki.

1. Zidentyfikuj cele swojej kampanii influencer marketingu

Zanim zaczniesz szukać wpływowych osób do współpracy, ważne jest, aby określić, co chcesz osiągnąć. Influencerów można wykorzystać, aby pomóc Twojej marce osiągnąć szereg różnych celów, takich jak:

 • Świadomość marki:Chcesz wypromować swoją markę? Jeśli Twoim celem jest świadomość, warto pracować z influencerem, który ma szersze grono zwolenników. Zasięg i wyświetlenia będą najlepszymi wskaźnikami do śledzenia.
 • Obroty:Influencer marketing, jeśli jest dobrze prowadzony, może generować znaczące konwersje. Współczynnik zaangażowania jest ważniejszym wskaźnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz generować konwersje.
 • Wzrost obserwujących:Jeśli chcesz rozwijać swoje konta w mediach społecznościowych, influencer może ci w tym pomóc. Na przykład możesz zorganizować rozdanie z influencerem na Instagramie i uczynić obserwowanie swoich kont częścią wymagań, aby wziąć udział.

2. Zrozum swoją grupę docelową

Znając swojegrupa docelowajest kluczową częścią każdej kampanii marketingowej, a influencer marketing nie jest wyjątkiem.

Aby znaleźć odpowiednich influencerów do pracy, powinieneś dobrze zrozumieć osobowość i dane demograficzne odbiorców docelowych, takie jak regiony, w których żyją, ile mają lat, jakie mają stanowiska, czym się interesują i czym pasjonują, jak często korzystają z mediów społecznościowych, z jakich sieci społecznościowych korzystają najczęściej i nie tylko.

Ułatwi to znalezienie wpływowych osób, które rozmawiają z klientami, do których chcesz kierować reklamy.

3. Zdecyduj, z jakim typem influencera chcesz pracować

Istnieje kilka różnych poziomów influencerów w oparciu o liczbę obserwujących. Chociaż te poziomy są bardzo luźno skategoryzowane, według głównych kategorii wpływowych osób, z którymi możesz współpracowaćIkonokwadrat, przedstawiają się następująco:

 • Mega influencerzy:Ponad 1 milion obserwujących
 • Makroinfluencerzy:100 000 – 1 milion obserwujących
 • Mikroinfluencerzy:10 000 – 100 000 obserwujących
 • Nano influencerzy:10 000 obserwujących lub mniej

Warto zauważyć, że im więcej obserwujących ma influencer, tym droższa będzie współpraca z nimi. Ponadto fakt, że influencer ma miliony obserwujących, nie oznacza, że ​​doprowadzi to do większej liczby konwersji lub świadomości Twojej marki.

Na przykład Prince Rich z Rich Technology Group jest nanoinfluencerem Voice over IP i biznesowego systemu telefonicznego. Jednak współpracuje ze wszystkimi głównymi dostawcami VoIP w USA i prowadzi odnoszącą sukcesy firmę konsultingową.

7 kroków do identyfikacji odpowiednich influencerów dla Twojej marki – Outbrain (2)

Dlaczego odnosi takie sukcesy, chociaż daleko mu do mega-influencera pod względem obserwujących? Ponieważ jest właścicielem swojej niszy, publikuje cotygodniowe treści, które są hiper-ukierunkowane na jego odbiorców i jest szanowanym ekspertem w swojej branży. Wzmacnia to również znaczenie znajomości swoich odbiorców i zrozumienia swojej niszy, jeśli chodzi o współpracę z wpływowymi osobami i podmiotami stowarzyszonymi, a nie tylko patrzenie na wskaźniki obserwujących.

4. Szukaj influencerów

Po zawężeniu celów kampanii, docelowych odbiorców i typu influencera, z którym chcesz pracować, czas rozpocząć poszukiwania. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, oto kilka różnych sposobów na znalezienie odpowiedniego talentu:

 • Wyszukaj hashtagi związane z Twoją branżą lub niszą:Większość platform mediów społecznościowych umożliwia wyszukiwanie według hashtagów. Wykorzystaj to na swoją korzyść. Przeczesuj hashtagi, które odnoszą się do Twojego produktu, usługi lub marki, aby znaleźć influencerów w swojej niszy lub zainteresowanych tymi tematami.
 • Przejrzyj oznaczone posty lub wzmianki:Jeśli ludzie rozmawiają o Twojej marce w mediach społecznościowych, warto przyjrzeć się temu bliżej. Możesz odkryć, że influencerzy w mediach społecznościowych już organicznie promują Twoją markę.
 • Zacznij od jednego influencera, a następnie wyszukaj powiązane konta:Masz imię na początek? Poszukaj powiązanych kont, aby znaleźć podobnych influencerów. Na Instagramie można to osiągnąć, odwiedzając profil i klikając ikonę strzałki w dół „V” obok „E-mail”. Na YouTube sprawdź, czy w zakładce „Pokrewne” pojawiają się podobne osoby mające wpływ.
 • Zobacz, z jakimi influencerami współpracują Twoi konkurenci:Przejrzyj konta konkurentów, aby zobaczyć, czy nawiązali współpracę z wpływowymi osobami. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się wysłać prezentację, mogą oni otrzymać zakaz współpracy z Tobą ze względu na klauzulę wyłączności zawartą w umowie Twojego konkurenta.
 • Skorzystaj z platformy influencer marketingu:Jeśli outsourcing jest dla Ciebie szybszy, istnieją dziesiątki platform i firm, które wykonują dla Ciebie pracę polegającą na wyszukiwaniu i weryfikacji influencerów. Możesz także użyć Aspołeczne narzędzie CRMz funkcjami słuchania społecznościowego. Umożliwi to automatyczne śledzenie hashtagów, komentarzy, postów, wzmianek – praktycznie całej aktywności społecznościowej – i ułatwi lokalizowanie influencerów, jeśli masz budżet.

5. Poznaj kryteria wyboru influencerów

Liczba obserwujących influencera to tylko jeden mały element układanki. Musisz dowiedzieć się, jakich innych cech należy szukać, aby Twoja kampania marketingowa miała największe szanse na sukces. Możesz spojrzeć na takie rzeczy jak:

 • Stopień zaangażowania:Jest to prawdopodobnie ważniejsze niż liczba obserwujących. Współczynnik zaangażowania wskazuje, jak dobrze treści influencera rezonują z jego obserwatorami. Eksperci na ogół zgadzają się, że średni wskaźnik zaangażowania wynosi1-3%. Wszystko powyżej 3% jest wysokie, a wszystko poniżej 1% jest fatalne.
 • Częstotliwość postów:Jak często publikują posty na swoich stronach w mediach społecznościowych? Czy chcesz pracować z kimś, kto publikuje prawie codziennie lub rzadziej?
 • Charakter/ton głosu:Każdy influencer ma swoją osobowość i ton głosu. Chcesz kogoś optymistycznego czy poważniejszego? Przyjrzyj się uważnie ich podpisom lub filmom, aby zorientować się, czy ich ton jest zgodny z Twoim.
 • Autentyczność:Niestety, niektórzy influencerzy kupują swoich obserwujących lub pozyskują ich za pomocą nieetycznych taktyk. Niski wskaźnik zaangażowania (< 1%) zwykle oznacza, że ​​kupili obserwujących. Możesz także skorzystać z bezpłatnych narzędzi, aby upewnić się, że wzrost ich konta jest organiczny.

6. Negocjuj wynagrodzenie i rezultaty

Kiedy docierasz do wpływowych osób, prawdopodobnie będziesz musiał przeprowadzić trochę negocjacji, aby zadowolić obie strony. Istnieje kilka różnych rodzajów wynagrodzeń, o które możesz się starać, w zależności od Twoich celów i budżetu marketingowego:

Produkt podarowany

Oddajesz swój produkt lub usługę za darmo influencerowi w zamian za treści. Może to być dowolny rodzaj treści: na przykład relacja, post w kanale lub wzmianka wideo. W branży influencerów bardziej etyczne jest, aby kampanie produktowe z prezentami były wolne od zobowiązań, co oznacza, że ​​influencer nie jest zobowiązany do publikowania postów, ponieważ nie otrzymał żadnej rekompensaty pieniężnej. Należy również pamiętać, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby więksi influencerzy tworzyli dedykowane treści wokół prezentowanych produktów bez wynagrodzenia.

Marketing afiliacyjny

Wtedy marka oferuje specjalny kod rabatowy dla obserwujących influencera, aby zachęcić ich do zakupu. Influencer może otrzymać niewielką prowizję pieniężną w zależności od tego, ile razy jego kod zostanie użyty przy kasie. Zwykle łączy się to z produktem w prezencie, co oznacza, że ​​oprócz wręczenia mu unikalnego kodu rabatowego, który będzie promowany wśród odbiorców, przekażesz również swój produkt influencerowi.

Możesz przeczytać więcej o marketingu afiliacyjnym i o tym, czy jest on dla Ciebie tego wartw tym przewodniku.

Rekompensata pieniężna

Oznacza to, że zapłacisz influencerowi uzgodnioną kwotę za promowanie Twojej marki wśród odbiorców. Pamiętaj, że twórcy treści robią o wiele więcej niż tylko publikują zdjęcia na Instagramie. Każda treść, którą tworzą, wymaga pewnego poziomu reżyserii artystycznej, stylizacji, fotografii lub wideografii, edycji postprodukcyjnej, copywritingu i strategii marketingowej.

Oprócz uzgodnienia odszkodowania, będziesz także musiał wypracować rezultaty i inne warunki prawne umowy. Jakie treści stworzy dla Ciebie influencer? Czy ta kampania będzie się składać z jednego postu? Wiele postów? Posty na jednej platformie? Na platformach społecznościowych? Czy zamierzasz z nimi współpracować, czy Twoja kampania trwa? Czy chcesz dać im kilka kluczowych punktów do uwzględnienia w treści, czy pozwolić im mówić, co chcą?

Najlepiej znać odpowiedzi na wszystkie te pytania, zanim się z nimi skontaktujesz, ale pamiętaj, że być może będziesz musiał być elastyczny w zależności od tego, czy influencer spróbuje przeciwstawić się Twojemu początkowemu pomysłowi.

7. Śledź swoje wskaźniki

Po uruchomieniu kampanii musisz śledzić wskaźniki, aby ocenić, czy odniosła sukces. Aby zarządzać tymi wskaźnikami i danymi w jednym miejscu,narzędzia do współpracy onlinepomoże utrzymać cały zespół na tej samej stronie. Thenajczęstsze wskaźnikito, na czym się koncentrujesz, może się różnić w zależności od Twoich celów, ale oto lista tego, na co należy zwrócić uwagę:

 • Stopień zaangażowania:Wskaźnik zaangażowania odnosi się do odsetka osób, które wchodzą w interakcję z treścią w porównaniu do liczby obserwujących na koncie w mediach społecznościowych. Im wyższa stawka, tym lepiej.
 • Zasięg:Zasięg mierzy całkowitą liczbę unikalnych użytkowników mediów społecznościowych, którzy widzieli sponsorowane treści w swoim kanale. Im większy zasięg, tym więcej osób zobaczyło Twoją kampanię.
 • Wyświetlenia:Wyświetlenia to łączna liczba wyświetleń sponsorowanych treści na ekranie. Wysoka liczba wyświetleń oznacza, że ​​Twoja kampania dotarła do szerokiego grona odbiorców.
 • Wyświetlenia:Ta metryka ma zastosowanie tylko wtedy, gdy filmy lub relacje zostały włączone do Twoich materiałów dostarczanych. Duża liczba wyświetleń sugeruje, że treść stworzona przez influencera była wciągająca, związana z marką i przyjemna do oglądania.
 • Pozytywne nastroje:Zwracaj szczególną uwagę na komentarze, które influencerzy otrzymują na temat sponsorowanych treści z Twoją marką. Czy ich zwolennicy wydają się rezonować z Twoją marką w pozytywny sposób, czy też są obojętni?
 • Kliknięcia linków:Sprawdź, czy Twoja kampania z influencerem przyniosła większy ruch na Twoją stronę. Jeśli poprosiłeś o umieszczenie linku w Stories, biografii profilu lub polu opisu wideo, dobrym pomysłem jest dodanie parametrów śledzenia UTM, aby definitywnie odizolować ruch pochodzący od influencerów od normalnego ruchu w sieci.
 • Konwersje:To absolutna konieczność, jeśli celem Twojej kampanii było zwiększenie sprzedaży. Oprócz tego, ile wizyt w witrynie pochodziło z Twojej kampanii, sprawdź, ile z tych wizyt przełożyło się na sprzedaż.
 • Wykorzystanie kodu partnerskiego:Jeśli podałeś kod partnerski do promowania w postach influencerów, śledź, ile razy został on wprowadzony przy kasie lub wymieniony przedstawicielowi handlowemu. Ustal, czy ta liczba spełniła, przekroczyła lub była poniżej oczekiwań.
 • Wzrost obserwujących:Czy Twoje konta w mediach społecznościowych odnotowały wzrost liczby obserwujących po opublikowaniu postów influencerów? Porównaj liczbę obserwujących przed kampanią i po niej, aby określić, czy miały one wpływ na wzrost liczby obserwujących.

Powyższe siedem kroków to przejrzysta mapa drogowa obejmująca od A do Z identyfikację najlepszych influencerów dla Twojej marki, tworzenie umów z influencerami oraz prowadzenie i śledzenie kampanii z influencerami. Kiedy już nawiążesz trwałe relacje z odpowiednimi influencerami, naprawdę zaczniesz czerpać ogromne korzyści z marketingu influencerskiego dla swojej marki – i nie będzie już odwrotu.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Jeremiah Abshire

Last Updated: 22/10/2023

Views: 6290

Rating: 4.3 / 5 (74 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Jeremiah Abshire

Birthday: 1993-09-14

Address: Apt. 425 92748 Jannie Centers, Port Nikitaville, VT 82110

Phone: +8096210939894

Job: Lead Healthcare Manager

Hobby: Watching movies, Watching movies, Knapping, LARPing, Coffee roasting, Lacemaking, Gaming

Introduction: My name is Jeremiah Abshire, I am a outstanding, kind, clever, hilarious, curious, hilarious, outstanding person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.