Jak zidentyfikować influencerów w mediach społecznościowych jak profesjonalista (2023)

Reklamy tradycyjne są atakowane przez programy blokujące reklamy. Prawie11 procent globalnej populacji internetowejblokowanie reklam w celu dostosowania i kontrolowania korzystania z Internetu. Zmieniły się zwyczaje zakupowe. Teraz,71 procent konsumentówsą bardziej skłonni dokonać zakupów, gdy zostaną do nich skierowani przez media społecznościowe. Są również bardziej skłonni ufać opiniom klientów niż reklamom. Współpraca z Aszanowany internetowy influencerumożliwia opracowanie strategii content marketingowej, która wykorzystuje tę zmianę w myśleniu konsumentów. Ale którzy influencerzy są odpowiedni dla Twojej marki? Oto nasz przewodnik, jak zidentyfikować osoby mające wpływ na media społecznościowe, abyś wiedział, jak znaleźć idealnego partnera.

5 sposobów identyfikacji influencerów w mediach społecznościowych

Więc zdecydowałeś się opracowaćkampania marketingowa influencerów. Gdzie zaczynasz? Oto pięć sposobów identyfikacji influencerów w mediach społecznościowych:

Korzystaj z wyszukiwarek.

Możliwe jest wyszukiwanie i identyfikowanie osób wpływających na media społecznościowe za pomocą Google. Jeśli najczęściej przeprowadzasz wyszukiwaniaważne słowa kluczoweodnoszące się do Twojej firmy lub konkretnie odnoszące się do konkretnej kampanii marketingowej, wyniki pokazują, kto jest kim z najbardziej wpływowych osób wypowiadających się obecnie na te tematy. Jeśli twórcy treści docierają na szczyty rankingów wyszukiwania Google, istnieje duża szansa, że ​​są twórcami treści, z którymi chcesz współpracować. Jest to opłacalna metoda na początek, ale jest również czasochłonna. Istnieje duże ryzyko przeoczenia kogoś, ponieważ szukasz niewłaściwych rzeczy.

Korzystanie z platform mediów społecznościowych.

Jeśli zamierzasz skoncentrować swoją kampanię marketingową na konkretnej platformie, dobrym pomysłem jest znalezienie i zidentyfikowanie wpływowych osób w mediach społecznościowych, które mają tam silną grupę obserwujących. Zamiast przeprowadzać wyszukiwanie w Google, uruchom odpowiednią usługę mediów społecznościowych i zamiast tego wyszukaj tam. Podobnie jak w przypadku wyszukiwania w Google, wyszukiwanie w mediach społecznościowych jest czasochłonne. Jednak masz większe szanse na znalezienie kogoś, kto pasujeTwoja strategia.

Oprogramowanie do słuchania społecznościowego.

Istnieje wiele programów do słuchania społecznościowego, które ułatwiają ustalenie strategii marketingu influencerów. Programy takie jak Buzzsumo i Buzzstream pozwalają oznaczać tematy, które Cię interesują. Identyfikuje także twórców treści, którzy wypowiadają się na te tematy. Masz opcje filtrowania wyników, aby lepiej dopasować je do swoich celów dotyczących treści. Proces ten jest znacznie wydajniejszy niż wyszukiwanie na własną rękę, a ponadto masz większą szansę na znalezienie odpowiedniego partnera. Minusem jest to, że wiele programów ma powiązany koszt, jeśli chcesz więcej niż ograniczony dostęp do podstawowych funkcji lub okres próbny. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz nie chcieć ponosić takich kosztów subskrypcji.

Wyszukiwania lokalne.

Chcesz robić rzeczy w staromodny sposób? Następnie nadszedł czas, aby uderzyć w konwencje i uścisnąć kilka dłoni. Sprawdzanie lokalnej prasy i mediów drukowanych oraz chodzenie na różne prezentacje daje możliwość wysłuchania wypowiedzi influencerów. Możesz nawet uzyskać trochę czasu twarzą w twarz, aby omówić strategie. Poznanie niektórych lokalnych wpływowych osób może pomóc raczkującej firmie w rozwoju.

Platformy influencer marketingu.

Jakiśplatformę marketingu influencerówto platforma programowa dla marketerów do lokalizowania twórców treści i interakcji z nimi. Twórcy treści szczegółowo opisują swoją wiedzę, ułatwiając marketerom szybkie i skuteczne znalezienie odpowiednich osób. Nie ma potrzeby polegać na czasochłonnym i niedokładnym wyszukiwaniu online. Ponadto nie ma ryzyka współpracy z oszustem, który kupił swoją publiczność. Większość platform oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak analityczne narzędzia do raportowania.

Wybór odpowiednich influencerów w mediach społecznościowych

Kiedy musisz zidentyfikować osoby mające wpływ na media społecznościowe, głównym problemem jest dokonanie właściwego wyboru dla Twojej marki. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników:

Właściwy rozmiar odbiorców

Twoim pierwszym odruchem może być poszukiwanie wpływowych osób z dużą publicznością, ale nie zawsze jest to najlepsza opcja. Co zaskakujące, większa publiczność koreluje z mniejszym zaangażowaniem. Na przykład twórcy treści, którzy mają mniej niż 1000 obserwujących, otrzymują „polubienia” w 8 procentach przypadków. Tymczasem twórcy treści z 10 milionami obserwujących otrzymują „polubienia” tylko w 1,6 procentach przypadków, według firmy zajmującej się marketingiem wpływowymMarkerly. Aby uzyskać dobrą równowagę między zasięgiem a zaangażowaniem, rozważ mikroinfluencerów z około 100 000 obserwujących.

Prawdziwa publiczność

Pamiętaj, że niektórzy twórcy treści płacą za obserwujących lub stosują strategie „followback”, aby zbudować grupę odbiorców. Dla tych twórców liczby odbiorców są w dużej mierze bez znaczenia. Nie zobaczysz dużego zaangażowania ani sprzedaży ze strony automatycznych botów i osób, które są bardziej zainteresowane budowaniem własnych odbiorców.

Właściwa demografia

Nie ma znaczenia, czy grupa odbiorców jest zbyt duża, czy zbyt mała, jeśli są to ludzie, którzy po prostu nie są zainteresowani tym, co masz do sprzedania. Ważne jest, aby znaleźć influenceraodbiorców pasujących do Twojej marki. Rozważ eksplorację istniejących danych klientów w celu ustalenia trendów. Wykorzystaj te informacje, aby stworzyć jedną lub więcej person reprezentujących „typowych” klientów.

Właściwa osobowość

Właściwy głos i odpowiednia grupa demograficzna idą w parze. Jeśli znajdziesz influencera, który rozmawia z ludźmi, którzy kupują Twoje produkty, jest duża szansa, że ​​już mówią w Twoim języku. Ale zawsze warto dokładnie sprawdzić pracę twórcy treści. Nie chcesz pracować z kimś, kto wygłasza kontrowersyjne lub obraźliwe wypowiedzi, które mogą zaszkodzić Twojej marce.

Regularna zawartość

W świecie mediów społecznościowych jakość może być królem, ale ważna jest też ilość. Odbiorcy chcą ciągłego strumienia treści, z których mogliby się cieszyć. Post przynajmniejraz dzienniejest niezbędna do zachowania aktualności.

Znaczenie branżowe

Załóżmy, że właśnie udało Ci się namówić jednego z największych twórców gier wideo do współpracy z Twoją marką przy serii filmów. Influencer publikuje filmy typu „zagrajmy w” z gorącymi nowymi grami komputerowymi i ma wielu modnych nastolatków, więc właśnie poszerzyłeś zasięg swojej marki. To świetnie, o ile sprzedajesz produkty przeznaczone dla tej grupy demograficznej. niespodziewać się fantastycznych rezultatówjeśli sprzedajesz ubezpieczenia na życie osobom powyżej 50 roku życia. Kiedy wybierasz influencera, potrzebujesz kogoś, kto ma znaczenie w Twojej branży. W ten sposób wiesz, że docierasz do odbiorców, którzy są zainteresowani Twoim produktem, i wiesz, że influencer ma wiedzę, aby przemawiać z autorytetem.

Jedzenie na wynos: nie ma jednego właściwego wyboru; Tylko łatwiejsze

Kiedy nadejdzie czas, aby zidentyfikować osoby mające wpływ na media społecznościowe, sposób uzyskania najlepszych wyników zależy od Twoich celów. Właściwy influencer dla twoich potrzeb może nie być odpowiednim influencerem dla jednego z twoich konkurentów. Nawet pomiędzy kampaniami marketingowymi możesz czuć potrzebę zmiany influencerów, aby odnieść sukces.

Zanim podpiszesz jakiekolwiek formalne umowy, dobrze przemyśl swoją decyzję. Czy chceszdotrzeć do szerszego grona odbiorcówz Twoją marką? Czy kierujesz reklamy do określonej grupy demograficznej? Chcesz się poprawićzaręczyny? Czy Twoim głównym celem jest dostarczanie rozrywki lub informowanie ludzi? Czy chcesz przyciągnąć ludzi do swojej witryny lub zachęcić ich do zapisania się do newslettera? Stwórz kompleksową strategię influencer marketingu, a następnie wyszukaj tych twórców treści, którzy dają największe szanse na powodzenie tej strategii. I pamiętaj, aby stale oceniać zwrot z inwestycji za pomocą wymiernych wskaźników. Osoby mające wpływ na media społecznościowe mogą pomóc Ci odnieść sukces, ale nie są skrótem do sukcesu.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Ouida Strosin DO

Last Updated: 01/11/2024

Views: 6254

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Ouida Strosin DO

Birthday: 1995-04-27

Address: Suite 927 930 Kilback Radial, Candidaville, TN 87795

Phone: +8561498978366

Job: Legacy Manufacturing Specialist

Hobby: Singing, Mountain biking, Water sports, Water sports, Taxidermy, Polo, Pet

Introduction: My name is Ouida Strosin DO, I am a precious, combative, spotless, modern, spotless, beautiful, precious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.