Jak znaleźć najlepszych influencerów dla swojej marki (2023)

Wraz ze wzrostem marketingu influencerów, jak znaleźć odpowiedniego influencera dla swojej firmy? Jak podejść do influencerów i stworzyć strategię optymalizacji działań marketingowych? Oto, co wymyśliliśmy…

Influencerzy na przestrzeni lat stali się integralną częścią strategii marketingowych. W rzeczywistości badanie przeprowadzone przez apollTomosonwykazało, że każdy dolar zainwestowany w influencer marketing przynosi zwrot z inwestycji w wysokości 6,5 dolara. Podczas gdy marketing treści pochłania 25% budżetów marketingowych kilku ekspertów, 18% ich ogólnych budżetów przeznacza się na marketing influencerów (2. miejsce), a następnie marketing w mediach społecznościowych, w oparciu o naszebadanie marketingu influencerów.

Oznacza to, że musisz ostrożnie wybierać swoich influencerów, aby osiągnąć najwyższy możliwy zwrot z inwestycji.

Identyfikacja wpływowych osób dla Twojej firmy: podstawowe cechy

Jest wieleoprogramowanie do marketingu influencerówopcje i jeszcze więcej influencerów, niż możesz sobie wyobrazić. Jak więc szukać odpowiednich influencerów?Kto może być influencerem? Czy każdy może być influencerem? Oczywiście istnieje kilka czynników, które wpływają na znalezienie odpowiedniego influencera dla Twojej firmy. Zebraliśmy również góręopinie ekspertów marketingu na temat influencer marketingui zestawiliśmy najbardziej zauważalne czynniki.

Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania influencerów, które muszą mieć influencerzy, których rekrutujesz.

Twoi influencerzy muszą mieć bazę obserwujących pasującą do twoich odbiorców.

Musisz być konkretny, jeśli chodzi o społeczność, którą posiada influencer:

 • Nie chodzi tylko o to, ilu obserwujących ma influencer, ale kim są obserwujący.
 • Nasze badanie to wykazało68% ekspertów marketingu chce influencerówktóre są dobrze znane w swojej niszy, w porównaniu z celebrytami itp. Musi być jak najbardziej podobny do grupy docelowej. Bądź bardziej dokładny.
 • Zobacz ich wskaźnik zaangażowania i faktycznie przeczytaj niektóre komunikaty z komentarzami.
 • Influencerzy z mniejszymi odbiorcami, którzy są podobni do Twoich klientów, zapewnią wyższy zwrot z inwestycji.

Oprócz znajdowania wpływowych osób, które pasują do Twoich odbiorców, upewnij się, że wybrani wpływowi są zgodni z wartościami Twojej marki. W ten sposób są w stanie ściślej współpracować ze swoimi obserwatorami i są lepiej przygotowani do komunikowania przesłania Twojej marki.

Skorzystaj z rady Dario Supana z Point Visible: „Pierwszym krokiem w znalezieniu odpowiedniego influencera jest poznanie swojej marki igrupa docelowa. Tylko wtedy, gdy masz jasne wyobrażenie o tym, co reprezentuje Twoja marka, możesz wyruszyć na poszukiwanie wpływowych osób, które pasują do Twoich wartości”.

Twoi influencerzy muszą być autentyczni i wiarygodni.

Po czym poznać, że influencer jest autentyczny i wiarygodny? Możesz to łatwo stwierdzić, patrząc na ich zawartość. Odbiorcy powinni mieć poczucie, że treść jest autentyczna. Jeśli jest to produkt kosmetyczny, powinien mieć poczucie, że influencer faktycznie go używał i szczerze o nim opiniuje.

Zwróć uwagę na dostosowanie treści. Nie chcesz pracować z influencerem, który po prostu skopiuje i wklei to, co otrzyma od osoby kontaktowej ds. PR. Oto akilka przykładów influencerów, którzy zapomnieli usunąć instrukcjez ich kontaktów PR.

Odbiorcy mediów społecznościowych mogą łatwo zauważyć post, który jest sprzedażowy. W rzeczywistości wielu już rozumie, że jest to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy przez influencerów. Ale takie drobne szczegóły i zbytnia sprzedaż mogą sprawić, że odbiorcy, do których próbujesz dotrzeć, stracą zaufanie do influencera, a co za tym idzie, do marki.

Co więcej, influencer musi być jak najbardziej „sobą”, nawet podczas promowania produktów. Jeśli ton ich treści jest zwykle profesjonalny, muszą to zachować podczas promowania produktów. Jeśli jest to zwykle bardziej konwersacyjne i zabawne, to samo musi znaleźć odzwierciedlenie w promocji produktów.

Identyfikacja wpływowych osób dla Twojej firmy: idealne cechy

Te cechy niekoniecznie są niezbędne dla Twoich influencerów, ale najlepsi influencerzy dla Twojej firmy będą posiadali następujące cechy:

Idealnie, osoby wpływowe powinny mieć pasję do Twojej branży lub niszy.

Poszukaj influencera, który jest pasjonatem Twojej branży, poza tym, co mają. Potencjalny influencer może mieć wielu zwolenników, ale może nie być szczególnie pasjonatem Twojej branży. To kolejny sposób na upewnienie się, że współpracujesz z influencerami, których publiczność uzna za wiarygodnych w swojej dziedzinie. Influencer z pasją opracuje treści związane z Twoją marką lub branżą, będzie uczestniczył w dyskusjach online, a nawet może być zaangażowany w wydarzenia lub konferencje.

Najlepsi influencerzy mają również wiedzę na temat Twojej branży lub marki.

Chociaż pasja to wspaniała cecha dla influencera, na dłuższą metę nie będzie korzystna, jeśli influencer nie rozumie marki lub niszy, do której odbiorców ma się komunikować.

Jak mierzysz znajomość marki lub branży?

Zwróć uwagę na udział influencerów w działaniach i wydarzeniach związanych z marką lub branżą.

A co z ich zawartością? Czy to jest dokładne?

Byłoby to ważne, jeśli chodzi o produkty, które są nieco techniczne, na przykład urządzenia elektroniczne. Treść powinna pokazywać, że influencer rozumie żargon techniczny związany z tym konkretnym produktem.

Możesz chcieć pracować z influencerami, którzy mają doświadczenie w pracy w Twojej niszy. Nie oznacza to, że mają tylko treści związane z Twoją niszą. Influencerzy mogą mieć różne zainteresowania. Sprawdź ich treści w mediach społecznościowych, stronę internetową lub blogi, aby lepiej zrozumieć ich wiedzę. W ten sposób będziesz w stanie określić, czy są one odpowiednie dla Ciebie i Twoich odbiorców oraz czy Twoja marka jest odpowiednia dla nich i ich odbiorców.

Twoje najlepsze zakłady dla influencerów to często wielcy fani Twojej marki.

Czasami właściwą osobą do pracy jako influencer jest ktoś, kto już zna Twoją markę i ją kocha. Musisz określić, kto jest Twoim największym fanem, a następnie wykorzystać jego entuzjazm, aby wpłynąć na innych kupujących. Jest bardziej prawdopodobne, że z takim fanem zbudujesz lojalną relację, a to może naprawdę przynieść korzyści Twojej marce.

Niektóre narzędzia, których możesz użyć, aby znaleźć swoich największych fanów:

Identyfikacja wpływowych osób, które pomogą Ci osiągnąć cele związane z budowaniem linków (dodatkowy bonus!)

Zabicie dwóch pieczeni na jednym ogniu przy użyciu budowania linków jest zawsze niesamowite. Ważenie opcji w odniesieniu do idealnego influencera może również sprowadzać się do tego, jakie inne korzyści może zaoferować oprócz wszystkiego, o czym wspomnieliśmy powyżej.

Być może prowadzą lub współtworzą wiele blogów, które mogą pomóc w osiągnięciu działań związanych z budowaniem linków, oprócz utrzymywania swoich kont w mediach społecznościowych. Rozważ także zatrudnienie influencera do swojej kampanii w mediach społecznościowych, jeśli obecnie nie zarządzasz mediami społecznościowymi.

Identyfikacja wpływowych osób: Analizuj ich istniejące treści

Wróćmy do badania przeprowadzonego przez Tomosona. Z badania wynika, że ​​ponad połowa marketerów wyżej oceniła średnią jakość pozyskiwania klientów dzięki influencer marketingowi. Oznacza to, że wybrany przez Ciebie influencer może mieć wpływ na jakość otrzymywanych klientów.

Oto, na co zwrócić uwagę w istniejących treściach influencerów, aby mieć pewność, że rekrutujesz influencerów wysokiej jakości:

Wyrównanie celu

Musisz wybrać rodzaj influencera, który jest zgodny z Twoimi celami.

 • Jeśli Twoim celem jest konwersja, idealnymi będą influencerzy z mniejszymi fanami – mikroinfluencerzy, którzy mają mniej niż 100 000 obserwujących.
 • Jeśli Twoim celem jest świadomość marki, możesz wybrać makroinfluencerów, z dużą bazą fanów (100 000 lub więcej obserwujących), nawet jeśli ich wskaźnik zaangażowania jest niski.
 • Jeśli Twoimi celami są zarówno konwersja, jak i świadomość marki, możesz chcieć użyć obu typów influencerów.

Twoje cele muszą być mierzalne i konkretne, na przykład wzrost liczby obserwujących lub sprzedaży, a nawet jakości klientów. W ten sposób będziesz mógł zadawać właściwe pytania, gdy zaczniesz docierać do potencjalnych influencerów.

Współczynnik zaangażowania obserwujących

Podczas gdy zwolennicy influencera są ważną kwestią, ilu z nich faktycznie angażuje się w treści influencera? Studium przezInteligentne spostrzeżeniapokazały zależność między liczbą obserwujących a wskaźnikami zaangażowania. Influencerzy z mniejszymi bazami obserwujących, zwykle zwani „mikroinfluencerami”, mają zwykle bardziej spersonalizowane treści, które ich zwolennicy uważają za autentyczne i wciągające.

Musisz obliczyć wskaźnik zaangażowania influencera (odsetek obserwujących, którzy komentują, lajkują, udostępniają lub zapisują posty influencera), aby określić, czy najlepiej do Ciebie pasują. Ogólna formuła wykorzystuje średnie zaangażowanie wygenerowane przez ostatnie 20 lub 30 postów influencera. Możesz także użyć narzędzi, które mogąobliczyć wskaźnik zaangażowania influenceradla Ciebie.

Chociaż wskaźnik zaangażowania może być czasem manipulowany, odpowiedzi od influencera do odbiorców mogą pomóc w zrozumieniu jakości tych zaangażowań. Upewnij się więc, że analizujesz jakość zaangażowania, a nie tylko ilość.

Platforma

Zastanów się, jaka platforma i rodzaj treści będą najlepsze dla Twoich odbiorców. Jeśli twoi odbiorcy są bardziej wrażliwi na wideo, możesz rozważyć skorzystanie z influencera YouTube. Jeśli twoi odbiorcy nie reagują zbyt dobrze na wideo, możesz skorzystać z influencera na innych platformach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. A jeśli kierujesz reklamy B2B do profesjonalistów biznesowych, wybierz LinkedIn.

Jakość treści i jej prezentacja

Czy treści influencera pasują jakościowo do Twojej marki? Jeśli na przykład Twoja marka jest marką luksusowej odzieży męskiej, jakość treści potencjalnego influencera (zdjęć, filmów, a nawet tła) musi również uwydatniać aspekt luksusu.

Balansować

Nie wybieraj influencera, którego treści są nadmiernie promocyjne lub sprzedażowe. Jeśli 90% treści influencera w mediach społecznościowych ma charakter promocyjny, oznacza to, że jego odbiorcy najprawdopodobniej są oderwani od treści tego influencera. Potwierdź, czy odbiorcy zaczęli odchodzić od treści, sprawdzając współczynnik zaangażowania i jakość komentarzy. Jeśli wskaźnik zaangażowania jest niski, a komentarze negatywne, nie rekrutuj tego influencera. To znak, że ich publiczność prędzej czy później zacznie się rozpraszać.

Wyjątkowość

Chcesz pracować z influencerem, który potrafi tworzyć unikalne treści. Na przykład influencer, który kocha gry, prawdopodobnie zrobi filmy rozpakowujące lub recenzje wideo. Co powiesz na film podobny do tego, jeśli miałby promować napój?

Jak znaleźć najlepszych influencerów dla swojej marki (1)

Narzędzia mogą pomóc w znalezieniu influencerów

Nie musisz wykonywać wszystkich badań ręcznie. Oto 13 bezpłatnych narzędzi, których możesz użyć, aby ułatwić znalezienie odpowiedniego influencera:

Narzędzia te umożliwiają:

 • Identyfikuj influencerów na podstawie kategorii, tematów lub branż
 • Zidentyfikuj influencerów na podstawie skali, takiej jak liczba obserwujących lub wskaźnik zaangażowania
 • Zobacz profile społecznościowe influencerów
 • Zidentyfikuj różne rodzajetreści generowane przez użytkowników
 • Zidentyfikuj typy treści, które najlepiej sprawdzają się w przypadku różnych tematów
 • Połącz się z dziennikarzami i wpływowymi mediami

Korzystanie z kombinacji tych narzędzi powinno ułatwić znalezienie odpowiedniego influencera. Weź pod uwagę dane demograficzne odbiorców, zaangażowanie i niszę, kiedyznalezienie influenceradopasować się do Twojej marki i dotrzeć do odpowiednich, zaangażowanych odbiorców. Koniecznie sprawdź naszeobszerna lista oprogramowania do marketingu influencerówaby uzyskać więcej informacji na temat tych i innych platform oprogramowania, które mogą Ci pomócznajdź influencerów na Instagramiei zarządzać nimi.

Jak podchodzisz do influencerów? Zasady zaangażowania

Wpływowy marketing wykazuje wysoki zwrot z inwestycji i jest odpowiedni dla wielu firm. Po ustaleniu listy wpływowych osób nadszedł czas, aby się do nich zbliżyć. Ale jak angażować i wchodzić w interakcje z influencerami, aby przekonać ich do bycia częścią Twojej marki? Postępuj zgodnie z tymi zasadami i wskazówkami.

Poznaj swoją branżę i jej graczy

Istnieją specjalne platformy do znajdowania wpływowych osób, ale nie są one zbyt skuteczne, jeśli wykorzystujesz tylko dane do znajdowania wpływowych osób. Najlepszym rozwiązaniem jest dobre poznanie swojego rynku i tych jego przedstawicieli, którym ludzie ufają:

„Szukamy partnerów o wysokim prestiżu i dużej bazie abonamentowej. Marketing e-mailowy stał się najbardziej produktywnym kanałem wzrostu dla ButcherBox. Znalezienie tych liderów opinii jest procesem ręcznym. Nie mamy szczęścia z platformami marketingowymi do znajdowania wpływowych ludzi ”(Mike Philby).

Jak w przypadku każdej płatnej reklamy (i ogólnie marketingu), eksperymentator musi to mieć. Być może będziesz musiał wypróbować wielu różnych „influencerów” na swoim rynku i zmierzyć określony zwrot z inwestycji dla każdego kanału. Następnie podwój koszt skutecznych kanałów i odrzuć te nieefektywne.

Uzyskaj ich dane kontaktowe lub profile społecznościowe

Możesz nie mieć wszystkich kontaktów/adresów e-mail/profili społecznościowych wszystkich potencjalnych influencerów na swojej liście. Jeśli nie możesz znaleźć profili społecznościowych influencera, być może będziesz musiał wpisać imię influencera, a następnie platformę społecznościową w Google, aby uzyskać dostęp do ich nazw użytkowników lub wyszukać je na określonych platformach społecznościowych. Na platformie takiej jak Instagram możesz wyszukiwać za pomocą hashtagów. Gdy masz już ich kontakty/adresy e-mail/profile społecznościowe, nadszedł czas, aby się z nimi komunikować.

Możesz na przykład wysłać do nich prywatną wiadomość na Instagramie i zapytać o ich stawki. Mogą one opierać się na czasie (posty 24- lub 72-godzinne) lub na post.

Używaj ciepłych wstępów

Musisz ciepło przedstawić się influencerowi, zanim powiesz mu, że potrzebujesz jego pomocy. Czasami może być konieczne zwrócenie ich uwagi, aby zanim się z nimi skontaktujesz, mieli już pojęcie o tym, kim jesteś Ty lub Twoja marka. Możesz to zrobić, angażując się w ich treść, na przykład posty na blogu lub w mediach społecznościowych. Zostaw znaczące komentarze i daj im znać, że jesteś pod wrażeniem ich pracy. Możesz nawet udostępniać treści influencera w swoich sieciach. To bardziej przypomina wejście na radar influencera.

Przygotuj przekonującą propozycję

W swojej propozycji należy położyć nacisk na przemyślenia na temat ich treści lub wiedzy fachowej. Śmiało, podaj nawet konkretne przykłady treści, które Ci się podobały i które skłoniły Cię do skontaktowania się z tym konkretnym influencerem.

Następnie musisz przedstawić siebie i swoją markę, jak trafiłeś na influencera, dlaczego do niego docierasz, czego oczekujesz i co masz do zaoferowania w zamian.

Na przykład nie ma potrzeby określania konkretnej kwoty pieniędzy, którą chcesz zapłacić. Sposób przedstawienia oferty powinien być atrakcyjny, aby zwiększyć szanse na uzyskanie odpowiedzi od influencera. Możesz wymienić inne udane współprace, które miałeś w przeszłości. Preferuje 69% influencerówRekompensata pieniężna. Inne opcje obejmują atrybucję i ekspozycję, bezpłatne produkty lub rabaty oraz prowizje.

Znajdź sposób, aby się wyróżnić

Będziesz musiał walczyć o uwagę influencera, zwłaszcza jeśli celujesz w konkretną celebrytę lub znaczącą gwiazdę mediów społecznościowych. Marc Ecko, projektant mody i przedsiębiorca, radzi, aby Twoja „prezentacja” influencerowi była tak pierwszorzędna, że ​​nawet jeśli dotrze tylko do jej przełożonego, nadal będziesz miała znaczący wpływ.

Innymi słowy, jeśli pracujesz w branży T-shirtów, wyślij influencerowi nie jedną sztukę, ale całe pudełko. I zamień dostawę w wydarzenie. Jak powiedział EckoProgram Tima Ferrissa:

„Mój przyjaciel Ryan Holiday zajmował się marketingiem dla American Apparel i zamiast wysłać małą paczkę, wysłał paczkę. Jeden z blogerów przesłał film na YouTube i uzyskał 125 000 wyświetleń. To szalone.

Spójrz na Pepperidge Farms, które przez noc przekazały pudełko ciasteczek Milano blogerowi, który napisał o ciastku. Akt był na tyle niezapomniany, że wynikający z niego post na Reddit przyniósł Pepperidge Farms ponad 500 000 nowych wyświetleń i fanów. Ale nawet gdyby to nigdy nie zostało upublicznione… jedyne, co by im wyszło, to kilka dolców.

I z tego powodu Marc Ecko radzi nie tylko wysłać produkt, ale zrobić z niego wydarzenie. Dobra rada i ogólny marketing – nie potrzebujesz abstrakcyjnego głosu marki ani pustego, pozbawionego emocji tekstu. W tym konkretnym kontekście walczysz o uwagę tylko jednej osoby – więc musisz dostosować swój ton.

Na przykład Ecko kiedyś celował w Spike'a Lee jako influencera. Odkąd Ecko usłyszał, że Lee ma nowy film – biografię o Malcolmie X – wysłał Lee koszulkę z dobrze wykonanym portretem Malcolma X.

W odpowiedzi Lee uprzejmie wysłał Ecko list z podziękowaniami, podpisany przez siebie. Tak, prawdziwy list od Spike'a Lee! Dowodzi to, jak ważna jest personalizacja, niezależnie od tego, czy próbujesz dotrzeć do celebryty, takiego jak Lee, czy mikroinfluencera. Influencerzy docenią włożony wysiłek i będą bardziej skłonni do podzielenia się Twoją marką.

Zachowaj przyzwoitość

Czasami, aby osiągnąć szczególnie znaną celebrytę, marketerzy są zbyt uzależnieni od autoekspresji. Marc Ecko ma na ten temat kilka zasad. Nigdy nie wysyłaj zdjęć swoim fanom, nie goń nikogo ani nie wysyłaj niczego bezpośrednio do domu celebryty.

Osoby, które wpadają w tę pułapkę, prawdopodobnie myślą, że łatwiej będzie im przebić się przez szum i wyróżnić. Ale to nie jest.

Według Ecko, to samo dotyczy poczty e-mail – nie należy przytłaczać osoby wysyłaniem wiadomości e-mail na wszystkie adresy, z których kiedykolwiek korzystała. Nie pisz do skrzynek pocztowych na własny użytek tylko dlatego, że uważasz, że są one częściej sprawdzane.

Bez względu na poziom celebryty i zasięg influencera, zawsze najlepiej jest korzystać z e-maili i formularzy kontaktowych, które udostępnia on publicznie. Jeśli dobrze przedstawisz swoją ofertę, otrzymasz odpowiedź. A jeśli nie, to problem tkwi w samym twoim boisku, a nie w kanałach komunikacji.

Ułatw influencerom akceptację Twoich próśb

Twój e-mail lub wiadomość (nawet jeśli jest to wiadomość prywatna) powinna zawsze zawierać wyraźne wezwanie do działania.

Jeśli chcesz na przykład umówić się na wstępną rozmowę przez Skype, która pomoże Ci omówić możliwość współpracy z influencerem, możesz dołączyć link do swojego kalendarza Google, który pokaże Twoją dostępność. W ten sposób mogą wybrać dogodny dla Was obojga termin.

Podejmować właściwe kroki

Po wysłaniu pierwszego e-maila lub wiadomości prywatnej musisz kontynuować. Jeśli korzystasz z Gmaila, rozszerzenie takie jakOdpowiedz w góręprzyda się nie tylko do planowania działań następczych, ale także do śledzenia przeglądanych lub klikanych wiadomości e-mail. Automatyzuje działania następcze i wstrzymuje je po otrzymaniu odpowiedzi. Jeśli korzystałeś z mediów społecznościowych, aby dotrzeć do influencera.

Anarzędzie takie jak Hootsuitepomoże Ci zarządzać kilkoma platformami i zobaczyć otrzymane odpowiedzi. Następnie możesz wysłać kontynuacje. Rozmieść swoje wiadomości uzupełniające, na przykład co tydzień. Po wysłaniu kilku odpowiedzi bez odpowiedzi możesz skreślić tego influencera ze swojej listy.

Płać influencerom z godnością

Po znalezieniu silnego lidera opinii z wysokim zyskiem, zapłać tyle, ile jest wart. To wzmocni Twoje relacje, sprawi, że będą one korzystne dla obu stron i wyróżni Twoją markę wśród konkurencji.

Wpływ marketingu jest teraz w modzie. Marki konkurują o uwagę popularnych ludzi. Skorzystaj z rady Mike'a Philby'ego: „Dobrze płać swoim influencerom. Nie wystarczy mieć niesamowity produkt. Marki bombardują liderów opinii podobnymi ofertami. Musisz znaleźć się w TOP wśród konkurencji, pokazując, że Twój produkt dobrze konwertuje i jest wart płacenia za reklamę liderom opinii.”

Korzystaj z narzędzi

Istnieją narzędzia, które ułatwiają i ułatwiają dotarcie do influencerów i komunikację z nimi. Spójrzmy na kilka:

Hunter.io

Hunter.iopozwala uzyskać kontakty influencerów, po prostu wpisując adres URL ich witryny. Jest to również rozszerzenie Google Chrome, które możesz dodać, aby ułatwić sobie pracę. Musisz się jednak zarejestrować, aby zobaczyć cały adres e-mail.

AeroLeads

AeroLeadsto solidne rozszerzenie Chrome do wyszukiwania wiadomości e-mail, które pozwala znaleźć profesjonalny adres e-mail potencjalnych klientów z witryn internetowych, takich jak LinkedIn, CrunchBase i Angellist itp. Dzięki temu narzędziu możesz prowadzić bardzo dokładną listę e-mail.

Kontakt

KontaktWyjścieto proste rozszerzenie przeglądarki, które jestwyszukiwarka e-mailinarzędzie, które jest w stanie natychmiast podać osobiste adresy e-mail, numery telefonów i linki do mediów społecznościowych dowolnej osoby w jej profilu LinkedIn.

Ekspander tekstu

Ekspander tekstupomaga w komunikacji z potencjalnymi influencerami, ponieważ nie musisz wysyłać dokładnie tej samej wiadomości. Narzędzie jest w stanie rozszerzyć to, co wpisujesz, bez literówek.

Narzędzia planowania

Próba umówienia spotkania lub rozmowy przez e-mail, a nawet rozmowy przez telefon jest zdecydowanie czasochłonna, biorąc pod uwagę fakt, że możesz mieć długą listę wpływowych osób, z którymi możesz się skontaktować. Narzędzia do planowania, takie jakZaplanuj razICalend.lysię przydać.

W rzeczywistości ten ostatni integruje się z Twoim CRM i pozwala influencerowi zarezerwować dla niego odpowiedni czas za pośrednictwem Twojej strony internetowej.

Jak poprosić influencerów o udostępnianie treści?

Zanim poprosisz influencera o udostępnienie Twoich treści, prawdopodobnie skontaktowałeś się z nim, a on zgodził się z Tobą współpracować. Jak więc poprosić ich o udostępnienie treści?

Być specyficznym

Po pierwsze, sprecyzuj cel, który chcesz, aby influencer pomógł Ci osiągnąć. Po drugie, jasno określ wysiłek, jaki chcesz, aby włożyli, aby pomóc ci osiągnąć twoje cele. Twoje instrukcje powinny być jasne i zawierać próbki, które uwypuklają to, o co prosisz influencera.

Informuj ich o tym

Czasami influencerzy mogą być zaangażowani w proces tworzenia treści, na przykład udzielając porad ekspertów. Po zebraniu treści musisz ich o tym powiadomić przed uruchomieniem lub publikacją, aby byli bardziej chętni do udostępniania ich po opublikowaniu. Pamiętaj, aby wysłać e-maila do każdego influencera indywidualnie (przyda się tutaj program CRM). W wiadomości e-mail przypomnij im, w jaki sposób uczestniczyli, a następnie poproś o udostępnienie treści.

Stwórz więcej możliwości współpracy

W e-mailu, w którym prosisz ich o udostępnienie treści, którymi byli zainteresowani lub w tworzeniu których uczestniczyli, możesz zapytać, czy byliby zainteresowani podobnymi możliwościami w przyszłości.

Jeszcze lepiej, wspomnij o nadchodzącym projekcie, który byłby dla nich odpowiedni. Zawsze warto się na tym skupićbudowanie relacjiz influencerami w dłuższej perspektywie, aby mogli rozwijać się wraz z Twoją marką.

Twórz o nich treści

Influencerzy lubią mówić o rzeczach, które ich pasjonują lub w których mają doświadczenie. Jednym ze sposobów poproszenia influencerów o udostępnianie treści jest tworzenie treści o nich. Jednym ze sposobów na to jest zaproponowanie wywiadu na określony temat.

W ten sposób będą generować treści przy odrobinie wysiłku z ich strony. Ważne jest również omówienie miejsca, w którym zamierzasz je opublikować, zwłaszcza jeśli jest to platforma, z której często korzysta influencer.

Co więcej, po zakończeniu edycji wideo lub podcastu możesz je im wysłać. Gdy poprosisz influencera o udostępnienie tego typu treści, będzie on bardziej chętny, ponieważ również je zaprezentuje.

Wspomnij o nich w swoich treściach

Kiedy wspominasz o osobie wpływowej w swoich treściach, na przykład poprzez link do ich badań lub nawet cytat, upewnij się, że wzmianka jest merytoryczna. Następnie musisz udostępnić im ten fragment treści. Jeśli im się spodoba, możesz poprosić ich o udostępnienie. Jeśli tak nie jest, możesz poprosić o wskazówki, jak to poprawić.

Podsumowując wszystko

Przyjrzeliśmy się, w jaki sposób możesz zidentyfikować influencerów, aby zwiększyć swoje działania marketingowe, jak znaleźć odpowiedniego influencera, jak to zrobićznajdź e-maillub podejść do zidentyfikowanych influencerów i wreszcie jak poprosić ich o udostępnienie treści. Tam sąwzloty i upadki influencer marketingu. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to włączyć omówione powyżej strategie do swoich działań marketingowych.

Oprócz ROI i pomiaru, skuteczność influence marketingu zależy przede wszystkim od konkretnych liderów opinii. Jak dowiedzieć się, które z nich przyciągną wielu nabywców, a które – znikomą kwotę?

Jak wspomniano wcześniej, ważny jest tu zmysł intuicyjny. Jeśli znasz swoją branżę, prawdopodobnie wiesz, które głosy zasługują na największe zaufanie i które zapewnią szeroki zasięg Twojej kampanii. Kwestia zaufania jest bardzo subtelna i na wpół świadoma. Po prostu wiesz, jaki influencer wyniesie Twoją sprzedaż na orbitę ziemską.

Ale oprócz intuicji jest miejsce na inteligencję. Być może będziesz musiał zbadać wiele wpływowych osób, zanim stwierdzisz, że niektóre dają znacznie lepsze wyniki. Po zrozumieniu tego, podwój inwestycję w takich liderów opinii.

Aby znaleźć wpływowych ludzi, musisz znać swoją publiczność i wiedzieć, co konsumuje. Prowadząc duże i dokładne badania osobowości użytkowników, w większości zdefiniujesz postawy i segmenty behawioralne. Ale równie ważne jest zadawanie pytań otwartych, na przykład: „Jakie treści i strony czytasz?”.

Dzięki temu nie tylko znajdziesz nowe źródła potencjalnych partnerów, ale także zidentyfikujesz trendy wśród ludzi, widząc, które z nich są najbardziej wiarygodne i interesujące dla Twoich odbiorców.

Nie trzeba czasem prowadzić rygorystycznych i zakrojonych na szeroką skalę badańdość szybka ankieta klienta. W każdym razie jest to konieczne do badania CRO. Ponadto możesz uzyskać wysokiej jakości dane, po prostu przeprowadzając ankiety wśród klientów.

Dowiedz się, które gwiazdy i blogi są popularne wśród Twoich odbiorców. Komu ufają Twoi klienci. Po nauczeniu się tego współpracuj z nimi poza wpływem platform automatyzacji marketingu.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Francesca Jacobs Ret

Last Updated: 27/12/2023

Views: 6278

Rating: 4.8 / 5 (68 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Francesca Jacobs Ret

Birthday: 1996-12-09

Address: Apt. 141 1406 Mitch Summit, New Teganshire, UT 82655-0699

Phone: +2296092334654

Job: Technology Architect

Hobby: Snowboarding, Scouting, Foreign language learning, Dowsing, Baton twirling, Sculpting, Cabaret

Introduction: My name is Francesca Jacobs Ret, I am a innocent, super, beautiful, charming, lucky, gentle, clever person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.