Jakie są różne typy influencerów w mediach społecznościowych? — Znajdź swojego influencera (2023)

Jeśli zanurzyłeś się w świecie influencer marketingu, znasz różnorodność gwiazd mediów społecznościowych. Jednak przy tak szerokim wyborze, skąd wiesz, które typy wpływowych osób i twórców są odpowiednie dla Twojej marki?

Powszechnym nieporozumieniem przy rozpoczynaniu badań jest to, że im większa liczba obserwujących, tym lepszy zwrot z inwestycji. Ale to niekoniecznie prawda.

Nie tylko liczba obserwujących ma znaczenie – istnieją wskaźniki zaangażowania i nisze, które należy wziąć pod uwagę. Ponadto musisz również wziąć pod uwagę wykrywanie osób z fałszywymi obserwacjami.

Wybór odpowiedniego influencera w mediach społecznościowych dla Twojej firmy ma kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania strategii marketingowej influencerów. Aby więc rzucić nieco światła na ten czasami zniechęcający, ale korzystny styl reklamy, przyjrzyj się poniżej niektórym różnym typom wpływowych osób, z którymi warto współpracować.

Nano influencerzy (1 000 – 10 000 obserwujących)

Nano influencerzy mają od 1 do 10 tysięcy obserwujących na co najmniej jednej platformie mediów społecznościowych. W rezultacie ten typ influencera ma zwykle wysoki wskaźnik zaangażowania. Aby ocenić to na podstawowym poziomie, sprawdź sekcję polubień i komentarzy, aby znaleźć wskaźnik relacji między influencerem a jego obserwatorami.

Czy nano influencer jest odpowiedni dla Twojej marki?

Ten rodzaj influencerów jest idealny dla start-upów oraz małych i średnich firm, ponieważ zapewnia opłacalną możliwość promowania towarów i usług.

Są również bardziej skłonni do otwartości na różne rodzaje współpracy, takie jak umowy z darami i marketing afiliacyjny, jeśli Twój budżet jest napięty.

Mikroinfluencerzy (10-100 tys. obserwujących)

Idąc wyżej, mamy mikroinfluencerów. Chociaż nazwa sugeruje małą liczbę obserwujących, osoby te mają od 10 do 100 tysięcy obserwujących. Na tym poziomie influencerów nadal uważa się za wiarygodnych i autentycznych. Ogólnie rzecz biorąc, mają rozsądny wskaźnik zaangażowania, aby to poprzeć, i bardziej ukierunkowaną grupę odbiorców, ponieważ przenieśli się do niszy.

Czy mikroinfluencer jest odpowiedni dla Twojej marki?

Ponieważ mikroinfluencerzy mają tendencję do pracy z markami z określonej branży, czyni to ich idealnymi do generowania ukierunkowanych leadów. Ten typ influencera pasuje do wszystkich firm, o ile pasuje do niszy i celów Twojej marki.

Dowiedz się więcej okorzyści płynące ze współpracy z mikroinfluenceramina naszym blogu.

Makro influencerzy (100 tys. – 1 mln obserwujących)

Makro influencerzy mają od 100 000 do 1 miliona obserwujących i zazwyczaj obejmują celebrytów z mediów społecznościowych. Osoby te mogą być sensacją z dnia na dzień lub mogły zbudować zwolenników przez lata. Warto jednak zauważyć, że ich poziom zaangażowania może być niższy niż mikro i nano influencerów. Zwykle wynika to z odwoływania się do szerszej publiczności, a nie do określonej niszy.

Czy makroinfluencer jest odpowiedni dla Twojej marki?

Jeśli chcesz poprawić świadomość marki, makroinfluencer może być dla Ciebie. Jednak firmy decydujące się na ten poziom influencera będą musiały wziąć pod uwagę swoje napięte harmonogramy, a także związane z nimi koszty tej dużej współpracy.

Mega influencer (ponad milion obserwujących)

Kolejny poziom influencer marketingu zagłębia się w sferę elitarnych influencerów i twórców. Osoby te mają ponad milion obserwujących, ale grupa docelowa jest szersza niż w przypadku innych typów influencerów. W zależności od celebryty wskaźniki zaangażowania są często dość rozsądne dla liczby obserwujących.

Czy mega influencer jest odpowiedni dla Twojej marki?

Większe marki często korzystają z mega influencerów, aby wypromować swoją markę. Jednak każda firma z wystarczająco dużym budżetem marketingowym może wykorzystać ten poziom, więc prawdopodobnie pojawi się konkurencja.

Popularne platformy, z których korzystają influencerzy w mediach społecznościowych

Kilka popularnych platform mediów społecznościowych jest domem dla różnych rodzajów osób wpływających na media społecznościowe.

Najpopularniejsze z nich to Instagram i YouTube. Jednak nowsze aplikacje, takie jak TikTok, szybko stają się miejscem, które można zobaczyć. W sierpniu 2020 trafił2 miliardy pobrań na całym świecie, i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie zwolnił.

Aby wybrać najlepszą opcję dla swojej marki, zastanów się, jakiego rodzaju treści ma tworzyć influencer. Jeśli chodzi o vlogi, YouTube jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak szukasz krótkich, zgryźliwych filmów dla młodszych odbiorców, TikTok lub Instagram Reels to najlepszy wybór.

Jak znaleźć influencerów w mediach społecznościowych?

Jeśli nie chcesz przeszukiwać każdej platformy i spędzać godzin na badaniu najlepszych opcji, warto zwrócić się do ekspertów. Agencja influencerów w mediach społecznościowych wykonuje ciężką pracę polegającą na porównywaniu wskaźników zaangażowania, znalezieniu odpowiedniej niszy i negocjowaniu warunków.

Współpracujemy z influencerami m.inInstagram,TIK Tok,Youtubei więcej! Możemy znaleźć i zweryfikować najlepsze gwiazdy do Twojej kampanii, a także zajmiemy się wszystkim, od opracowania strategii po dostarczenie briefów influencerom, aby zaoszczędzić Twój czas i wysiłek.

Wybór najlepszego influencera w mediach społecznościowych dla Twojej marki z FYI

Influencer marketing nie musi być skomplikowany, a dzięki naszemu prostemu podejściu nie musi taki być.

Listy kampanii

Jeśli chcesz przetestować wody, zacznij odlistę swojej kampaniii wymagania na tablicy ogłoszeń FYI. Dzięki temu influencerzy mogą kontaktować się z Tobą bezpośrednio, a Ty możesz dotrzeć do szerokiego grona osób dopasowanych do okazji.

To proste podejście reklamuje Twoją kampanię ponad 5000 influencerów w książkach FYI. Będziemy go również promować wśród wybranych influencerów, aby uzyskać najbardziej odpowiednie aplikacje. Po utworzeniu listy ulubionych skontaktuj się z nami i zacznij tworzyć niesamowite treści.

Program ambasadorski

Chcesz zdjąć ciężką pracę z influencer marketingu? W FYI mamy oddany zespół, który wyszukuje i pozyskuje najlepsze talenty do Twojej kampanii w ramach naszegoProgram ambasadorski. Nie tylko to, zajmujemy się również planowaniem i realizacją od początku do końca.

Wszystko jest oparte na danych, więc wykorzystamy odpowiednie informacje, aby wzmocnić Twoje treści mające wpływ na szerszy zasięg za pośrednictwem marketingu na Facebooku, aby skierować większy ruch do Twojej witryny.

Zobaczysz również wyniki z pierwszej ręki w szczegółowych miesięcznych raportach, w tym kluczowe statystyki, takie jak zwrot z inwestycji, zaangażowanie i potencjalni klienci.

Już dziś rozpocznij kampanię influencer marketingową

Niezależnie od tego, czy chcesz udostępnić nowy produkt na Facebooku, czy zwiększyć świadomość swojej marki za pośrednictwem kolejnej dużej gwiazdy Insta, możemy Ci pomóc.

Na Znajdź swojego influencera, mamy dostęp do wielu różnych typów influencerów, którzy pomogą Ci uzyskać najlepsze wyniki za każdym razem. Jako specjalistaagencja influencer marketingu, możemy również skorzystać z tej ekscytującej aplikacji, aby dostarczać zabawne, wciągające i, co najważniejsze, możliwe do udostępniania treści, które przyciągają ludzi do Twojej witryny.

Gotowy do rozpoczęcia kolejnej kampanii influencer marketingu?Skontaktuj się z naszym zespołemaby znaleźć najlepszą gwiazdę mediów społecznościowych do pracy.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Msgr. Benton Quitzon

Last Updated: 21/09/2023

Views: 6268

Rating: 4.2 / 5 (63 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Msgr. Benton Quitzon

Birthday: 2001-08-13

Address: 96487 Kris Cliff, Teresiafurt, WI 95201

Phone: +9418513585781

Job: Senior Designer

Hobby: Calligraphy, Rowing, Vacation, Geocaching, Web surfing, Electronics, Electronics

Introduction: My name is Msgr. Benton Quitzon, I am a comfortable, charming, thankful, happy, adventurous, handsome, precious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.