Wpływowe czynniki marketingowe dla udanych kampanii (2023)

Wpływowe czynniki marketingowe dla udanych kampanii (1)

Content marketing i influencer marketing mogą być ze sobą ściśle powiązane (a czasem łączone) w przestrzeni cyfrowej. Ale jest różnica. Marketing treści można zdefiniować jako tworzenie i dystrybucję treści wykorzystywanych do osiągania celów marki, takich jak wzmacnianie tożsamości marki i kierowanie dochodowych działań ze strony odbiorców. Marketing wpływowy osiąga to samo; jednak influencer marketing tworzy treści z punktu widzenia zaufanego źródła lub influencera, a nie z punktu widzenia marki.

Wiadomości od influencerów głęboko rezonują z konsumentami, co prowadzi do imponującego wzrostu i akceptacji marketingu influencerskiego jako strategii kampanii. Obecnie wydatki na marketing influencerów szacuje się na 500 milionów dolarów i w oparciu o obecny wzrost, wyniosą one od5 do 10 miliardów dolarów do 2020 roku. Wskaźniki adopcji influencer marketingu są również wysokie, a 81% marek już współpracuje z co najmniej jednym influencerem i84% marekplanuje opracować kampanię influencer marketingową w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Pomimo powszechnego przyjęcia influencer marketingu, ponad połowa wszystkich światowych marek wciąż ma trudności z mierzeniem skuteczności influencer marketingu. Niezależnie od tego, czy celem kampanii jest dotarcie do nowych lub niszowych odbiorców, zwiększenie liczby konwersji czy też wzbudzenie zainteresowania nowym produktem, zawsze należy wziąć pod uwagę te trzy strategie.

1. Zasięg jest świetny, ale zaangażowanie jeszcze lepsze

Jednym z największych faux-pas w influencer marketingu jest traktowanie zasięgu jako najlepszego wyznacznika jakości influencera. Często marketerzy marki zatrudniają osoby mające wpływ na społeczność tylko na podstawie liczby obserwujących i innych wskaźników próżności.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​taka strategia nie zawsze przekłada się na sukces kampanii. Zamiast skupiać się na tym, jak duża jest publiczność influencera i skupiać się na liczbie obserwujących lub subskrybentów, marketerzy powinni zamiast tego badać, jak zaangażowana jest publiczność influencera i oceniać odpowiednie wskaźniki zaangażowania. Wskaźniki zaangażowania influencerów, w przeciwieństwie do zasięgu, pokazują, że influencer jest w stanie wywołać silny udział odbiorców w swoich obserwatorach.

Wskaźniki zaangażowania, na które marketerzy powinni zwracać uwagę przy wyborze influencera, różnią się w zależności od treści lub platformy, w której specjalizuje się influencer (np. filmy na YouTube, posty na Instagramie, prezenty na wpisy na blogu itp.). Wysoka liczba wizyt na stronie, wyświetleń, polubień, komentarzy i udostępnień treści pokazuje, że influencer tworzy treści, z którymi odbiorcy mogą się silnie utożsamiać.

Zastosowanie tych wskaźników do poszczególnych filmów i postów influencera może być potężną strategią przy wyborze influencera. Wskaźniki zaangażowania po kampanii, czyli dane dostępne po opublikowaniu treści, są reprezentowane przez kliknięcia, rejestracje i sprzedaż. Te konkretne wskaźniki należy oceniać, aby dać reklamodawcom wyobrażenie o tym, czy post ma dobre wyniki.

2. Połóż nacisk na tworzenie treści, które można udostępniać, zamiast nadmiernie markowych

Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki marketerzy marki sabotują własne kampanie, jest nakładanie zbyt wielu warunków na treść influencera. Jednym z głównych powodów, dla których marketerzy zatrudniają osoby mające wpływ na media społecznościowe, jest to, że są znani z tworzenia treści, które są zarówno rynkowe, jak i autentyczne. Influencerzy są cenionym i godnym zaufania źródłem informacji dla konsumentów. Zbudowali relacje z publicznością, które opierają się na ich wyjątkowych głosach.

Gdy marki przejmują kontrolę nad kreatywnymi treściami influencera, istnieje ryzyko, że treści te zostaną stłumione i nadmiernie oznakowane. Co więcej, odbiorcy influencera mogą wyczuć nawet niewielkie zmiany w stylu treści, zagrażające autentyczności influencera i skuteczności kampanii. Alternatywnie, marketerzy marki powinni dać influencerowi kontrolę kreatywną i pozwolić mu tworzyć treści we własnym stylu. Podczas gdy marka powinna ufać swoim influencerom, marketerzy powinni zapewniać punkty styku z tym, co należy uwzględnić w sponsorowanej treści.

Co najważniejsze, marki powinny zawsze kłaść nacisk na tworzenie treści, które można udostępniać. Treści, które można udostępniać, to treści, które ludzie mogą zastosować w swoim życiu, życiu swoich przyjaciół lub w czymkolwiek, co jest aktualne. Idealnie byłoby, gdyby treści, które można udostępniać, były wiecznie aktualne i użyteczne. Na przykład recenzja produktu jest rzadziej udostępniana i oglądana przez dłuższy czas niż tematyczny film instruktażowy, który wykorzystuje produkt. Wreszcie, marketerzy marki mogą ustalać standardy treści i jakości, aby zapewnić, że element jest dobrze wyprodukowany. Świetne sponsorowane treści zwykle skutkują wysokim poziomem wyświetleń, wyświetleń, komentarzy, udostępnień i zasięgu — wszystkie wskaźniki pokazują skuteczność kampanii influencerów.

3. Proste, ale skuteczne: użyj silnego wezwania do działania

Podczas gdy marketerzy powinni zawsze dostarczać influencerom punkty styku i komunikaty kampanii, prawdopodobnie najważniejszym punktem styku jest silne wezwanie do działania (CTA). Istnieje wiele sposobów na zamieszczenie silnego wezwania do działania, ale wezwania do działania powinny przede wszystkim zainteresować odbiorców influencera marką sponsorującą.

Wezwania do działania mogą przybrać formę influencera oferującego zniżkę lojalnościową, ogłaszającego gratisy lub udzielającego prostej, optymistycznej instrukcji dla widzów, aby dalej poznawali markę. Wezwania do działania powinny być widoczne i oczywiste w integracji treści, aby przyciągnąć widzów. Na przykład influencer powinien umieścić CTA na początku sponsorowanego filmu lub umieścić CTA w tytule treści.

Marka określi wezwanie do działania i czasami poprosi agencję marketingu wpływowego o pomoc w doradztwie w zakresie najlepszych praktyk. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​kampanie z ofertami rabatowymi lub upominkami były bardzo udane. Nie tylko poruszyły odbiorców, ale także dodały energii influencerom, którzy je prezentowali. Influencerzy zawsze szukają sposobów, aby odwdzięczyć się swoim fanom i są szczególnie entuzjastycznie nastawieni (a co za tym idzie bardziej skłonni do zaangażowania), gdy jest coś do zaoferowania.

Podsumowując

Szeroka gama platform mediów społecznościowych w połączeniu z wyborem wpływowych osób może ułatwić marketerom zagubienie się, jeśli chodzi o marketing wpływowy. Zawsze pamiętaj o tych taktykach, a Twój program influencerów będzie zbudowany na solidnych podstawach:

  1. Wykorzystaj wskaźniki zaangażowania jako wskaźniki sukcesu
  2. Daj influencerom kreatywną kontrolę nad treścią
  3. Stwórz potężne wezwanie do działania

Jakie inne czynniki są Twoim zdaniem kluczowe dla skutecznego marketingu influencerskiego?

Wpływowe czynniki marketingowe dla udanych kampanii (2)

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Corie Satterfield

Last Updated: 13/10/2023

Views: 6266

Rating: 4.1 / 5 (62 voted)

Reviews: 85% of readers found this page helpful

Author information

Name: Corie Satterfield

Birthday: 1992-08-19

Address: 850 Benjamin Bridge, Dickinsonchester, CO 68572-0542

Phone: +26813599986666

Job: Sales Manager

Hobby: Table tennis, Soapmaking, Flower arranging, amateur radio, Rock climbing, scrapbook, Horseback riding

Introduction: My name is Corie Satterfield, I am a fancy, perfect, spotless, quaint, fantastic, funny, lucky person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.